10 lipca 2020

Wypoczynek w długiej trasie

ceramiczne zabezpieczenie lakieru www.toastygruzinskie.pl http://katalizatory-dolnoslaskie.pl/lubin.html

Czy wiesz, że przemęczony kierowca jest prawie tak samo niebezpieczny jak pijana osoba za kółkiem? Często słyszy się o wypadkach, w których kierowca zasnął albo zjechał z drogi z „niewiadomych przyczyn”. Tą przyczyną jest często właśnie zmęczenie.

Nawet jeśli kierowca nie zasypia, może być tak wykończony, że nie kontroluje auta. Gdy się ocknie, może być już za późno.

Jeśli więc wybierasz się w długą wakacyjną podróż albo często pokonujesz wiele kilometrów, pamiętaj o odpowiednim wypoczynku. Przede wszystkim postaraj się wypocząć dzień wcześniej, by za kółko siadać wyspanym i w pełni sił.

Jeśli trasa jest bardzo długa, rozplanuj zawczasu odpowiednie przerwy. Dobrze jest wcześniej przeanalizować mapę i wybrać najlepsze miejsca wypoczynku.

Dzięki temu Twój umysł będzie odciążony – nie będziesz musiał dodatkowo wahać się czy już robić przystanek, czy jeszcze nie. Jeśli kierowców jest więcej, warto się zmieniać.

Nawet jeśli nie wszyscy są doskonałymi kierowcami, to często lepiej posadzić za kierownicą niedoświadczoną, ale wypoczętą osobę niż dobrego kierowcę, który niemal zasypia.