28 maja 2024

Kardiologia pomaga dbać o serce

Klinika medycyny estetycznej

Zazwyczaj nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, że coś złego dzieje się z naszym organizmem. Wiele zmian, przez bardzo długi czas, nie daje żadnych sygnałów, a to oznacza, że nawet nie mamy pojęcia o tym, że powinniśmy umówić się na wizytę do lekarza, czy powinniśmy wykonać jakieś badania. A przecież wiele z takich działań może uratować nam życie, co tylko potwierdza, że niezwykle ważne są badania profilaktyczne, które pozwolą na czas wychwycić wszystkie nieprawidłowości.

O tym pamiętajmy

Często wychodzimy z założenia, że jeśli nic nas nie boli, to znaczy, że nic się nie dzieje. Nie myślimy o tym, że ból i nieprawidłowe funkcjonowanie organizmu to już ostatni sygnał, że dzieje się coś złego, a wówczas może być już za późno na podejmowanie jakichkolwiek działań.

Nie mniej, warto sobie zdawać sprawę z tego, że powinniśmy regularnie wykonywać profilaktycznie badania. Wówczas nie tylko powinniśmy zrobić badania krwi, które mogą nam wiele powiedzieć o ogólnym stanie naszego organizmu, ale także powinniśmy zapisać się do kardiologa, aby sprawdził on nasze serce. Tylko dokładne badania, wykonane przez najlepszego specjalistę mogą nam dać odpowiedzieć na pytanie, czy nic złego nie dzieje się z naszym sercem. Czasami zmiany mogą być naprawdę niewielkie, a więc warto się zapisywać do takiego kardiologa, który nie tylko dysponuje ogromną wiedzą, ale również nowoczesnym sprzętem, bo wówczas będzie istniała większa szansa, że uda nam się wykryć wszelkie nieprawidłowości i w odpowiedni sposób zareagować.

Różne badania

Oczywiście trzeba pamiętać o tym, że praca naszego serca będzie zależała od tego czy spokojnie siedzimy czy ćwiczymy, ale może się także zmieniać w zależności od godziny jaka właśnie jest, jak i tak zupełnie nieregularnie.

Dlatego też, może się okazać, że będziemy musieli pojawić się na oddziale kardiologii, aby można było wykonać szereg niezbędnych badań. Może się wówczas okazać, że zrobione będzie nam EKG, albo ECHO, ale może też być tak, że kardiolog zdecyduje o konieczności założenia Holtera, a więc urządzenia, które przez dobę albo i dłużej, będzie cały czas monitorowało pracę naszego serca, wychwytując każdą, nawet najmniejszą anomalię. Warto wykonywać regularne, profilaktyczne badania. Dzięki temu będziemy mogli wychwycić nawet najmniejsze nieprawidłowości, a to oznacza, że na czas będziemy mogli podjąć niezbędne działania. Czasami może się okazać, że wystarczy przepisanie właściwych lekarstw, innym razem niezbędne może się okazać przeprowadzenie operacji.