25 czerwca 2022

Zabawki ogrodowe dla dzieci

W dzisiejszych czasach na rynku dostępny jest pokaźny zasób przeróżnych zabawek dla dzieci. Jeszcze paręnaście lat temu asortyment nie był aż tak rozbudowany, jednak dziś możemy przebierać wśród zabawek dowolnie. Są one pogrupowane według miejsca przeznaczenia, sugerowanego wieku dzieci, stopnia trudności, czy też możliwości korzystania z zabawki przez większą liczbę osób. W związku z tym można wymienić podstawowy podział na:

  • Zabawki domowe, które to przeznaczone są do użytku w domu lub mieszkaniu. Mogą być one podłączane do prądu, nieodporne na wodę, czy też bardziej delikatniejsze. Zakładają zabawę na dywanie, podłodze oraz łóżku lub kanapie. Są one przydatne praktycznie przez cały rok, ponieważ ze względu na zmienną pogodę, czasem nawet latem trudno jest zorganizować zabawę na zewnątrz. Bez wątpienia, zabawki domowe są o wiele bardziej uniwersalne niż ogrodowe, a dodatkowo bardziej różnorodne.
  • Zabawki ogrodowe to opcja dla tych osób, które mogą się poszczycić własnym ogródkiem lub podwórkiem. W związku z tak dużą ilością bloków mieszkalnych, niestety nie każdy będzie mógł jednak zapewnić swojemu dziecku tego typu zabawę. W takich przypadkach można korzystać z nich chociażby nad jeziorem, morzem, czy na działce. Zabawki ogrodowe to przede wszystkim takie związane z wodą, zatem różnego rodzaju baseny i zjeżdżalnie, lecz również dmuchane zamki, trampoliny, bądź też zabawki do piaskownicy. Wybór tego typu zabawek jest równie szeroki co przy zabawkach domowych, ponieważ oferują akcesoria dla dzieci w każdym wieku do gier grupowych lub indywidualnych.

Top 3 niezawodnych zabawek ogrodowych

1. Piaskownica – bez wątpienia to właśnie piaskownica jest tym rodzajem akcesorium, które bliskie jest każdemu dorosłemu, czy dziadkom. Kiedyś była to bowiem jedna z niewielu form zabawy na świeżym powietrzu, zatem nie dziwi zatem fakt, że cały czas jest równie popularna i przyjemna. Piaskownica to nie tylko miejsce do budowania zamków, fosy, gotowania piaskowych potraw oraz zabawy w robotników. Przede wszystkim daje ona możliwość dużej integracji między dziećmi, które się w niej znajdują. Mają one możliwość wymieniania się zabawkami, pożyczania ich sobie, zatem uczą się wartościowych umiejętności interpersonalnych. 2. Basen – kto nie marzył w dzieciństwie o basenie, w którym można by zanurkować w upalne letnie dni? Myślał chyba o nim każdy z nas. Dzisiaj dzieci mają do dyspozycji wiele modeli basenów o różnym kształcie, głębokości albo wysokości. Poza tym, w zależności od wieku dziecka i budżetu rodziców można decydować się także na te nieco większe baseny posiadające pompkę oraz filtr oczyszczający wodę. Są to już nieco bardziej zaawansowane akcesoria dla dzieci, jednak korzystać mogą z nich także i dorośli. 3. Domowy plac zabaw – huśtawki, zjeżdżalnie lub równoważnie są obecnie na wyciągniecie ręki dla każdego.

Przy rozsądnym wydawaniu pieniędzy można bowiem zaopatrzyć się w mini plac zabaw, który idealnie sprawdzi się na każdym podwórku.