13 kwietnia 2021

Z jakich materiałów stawiać ściany w budynkach?

Libet https://techtynk.pl/

Wybór projektu domu to jedna z kluczowych kwestii, jednak najbardziej istotnym elementem budowy jest wybór odpowiednich materiałów. Właściwości ścian budynku są bardzo ważne w konstrukcji całej bryły, dlatego też powinny być to przede wszystkim sprawdzone i wytrzymałe tworzywa.

Jak wiadomo materiałów budowlanych jest wiele, a w przypadku ściennych tworzyw możemy wybierać z pośród czterech najbardziej popularnych opcji. Do wyboru mamy znane wszystkim pustaki ceramiczne, które charakteryzują się dobrą izolacją termiczną, a także akustyczną.

Niemniej jednak stwarzają dość znaczne problemy podczas obróbki, co może zwiększać koszt inwestycji. Dlatego też lepszym rozwiązaniem są bardziej trwałe silikaty, które także wykazują dobre właściwości akustyczne oraz izolacyjne poprzez akumulację ciepła.

Są odporne na niekorzystne oddziaływanie wilgoci, a nawet regulują ją wewnątrz pomieszczenia. Kolejnym elementem do wykorzystania są cegły, które współcześnie stanowią raczej formę elewacyjnego wykończenia ścian.

Dobrze się prezentują, dzięki bogatej ofercie kolorystycznej. Warto jednak zauważyć, że solidne ściany muszą być wykonane z bardziej wytrzymałych materiałów, jak bloczki betonowe.

To jedna z najlepszych możliwości, która nie sprawia problemów podczas wznoszenia ścian, a także dobrze sprawdza się, jako izolator przed stratami ciepła. Doskonale nadają się do wymurowania ścian zarówno jedno, jak i trzywarstwowych, ze względu na dostępne liczne opcje grubości.