24 lipca 2024

Wyprawka dla noworodka

www.jennettemccurdy.pl

Wyprawka dla noworodka, podobnie jak torba, w której znajdą się rzeczy osobiste ciężarnej, powinna zostać przygotowana nawet na trzy tygodnie przed planowanym terminem porodu. Tak, jak w torbie mamy, w tej spakowanej pod kątem noworodka, znajdą się ubrania oraz środki higieniczne. Warto również pamiętać o kocyku lub rożku, w który będziemy mogły owinąć dziecko, kiedy zostanie przyniesione nam do karmienia. Dobrą propozycją może być kocyk minky dla chłopca lub dziewczynki.

Niezbędny będą również wózki dla niemowląt, które pomogą nam poruszać się z dzieckiem.

Kiedy już kupimy ubranka dla naszego dziecka, koniecznie wypierzmy je w delikatnym proszku i po wyschnięciu wyprasujmy. Z ubranek koniecznie do szpitala należy zabrać 4 koszulki na długi rękaw lub body, 4 pajacyki, które można rozpiąć z przodu i bez rozbierania dziecka zmienić mu pieluszkę. Również bardzo przydatne okażą się być czapeczki, aby noworodek nie zmarzł oraz rękawiczki, które zapobiegają podrapaniom.

Oczywiście zabieramy takie ubranka, które są adekwatne do danej pory roku. Odradzamy śpioszki ze zdobieniami tj. falbankami, wstążkami itp.

gdyż najważniejsze jest to, aby ubranko było czyste i funkcjonalne, czyli pozwalające szybko i sprawnie ubrać i rozebrać dziecko. Z artykułów higienicznych trzeba zabrać paczkę ok.25 sztuk pieluszek w rozmiarze new born, krem, oliwkę i mydełko przeznaczone do pielęgnacji niemowląt, ręcznik z kapturkiem oraz spirytus i gaziki, aby myć pępek dziecka.

Kiedy nadejdzie dzień wypisu ze szpital tata dziecka powinien przywieźć kombinezon dla maluszka (jeśli jest jesień lub zima) oraz fotelik samochodowy, aby móc bezpiecznie przewieźć dziecko do domu.