19 czerwca 2024

Tematyka nauczania

darmowy słownik ebooki do nauki języków - Preston Publishing

Chcąc zapewnić dziecku efektywną naukę języków obcych, warto uczyć je takich rzeczy, które je interesują. Początkowo język obcy może wydawać się dziecku trudny, jednak odpowiednio dobrana tematyka sprawi, że maluch z łatwością będzie zapamiętywał kolejne wyrażenia. Jakiego rodzaju powinna być to tematyka? Warto pamiętać, że dziecko interesuje się otaczającym go światem. Do najbliższej tematyki zalicza się dom, zwierzęta, rodzina zabawy, posiłki. Od tej tematyki warto zatem rozpocząć nauczanie. Można to zrobić w ten sposób, że podczas jednego tygodnia zajmujemy się wyłącznie zwierzętami.

Wówczas pokazujemy dziecku różne obrazki o tematyce zwierzęcej. Najlepiej, żeby miały podpisy w języku obcym. W kolejnym tygodniu możemy nauczać słówek z innej tematyki, np. dom. Dzięki temu, że dziecko będzie poznawać słówka, które kojarzą mu się z życiem codziennym, łatwiej je zapamiętają. Musimy jednak pamiętać, że dziecko inaczej postrzega naukę.

Dla niego nauka języków obcych stwarza nowe możliwości, jak np. porozumiewanie się z nauczycielem czy zabawa z rówieśnikami. Pamiętajmy, że nauka ma być dla malucha przyjemnością. Podczas nauki na bieżąco sprawdzajmy, który model nauczania jest dla dziecka najskuteczniejszy. Niektóre dzieci będą preferowały naukę w grupie. Inne z kolei szybciej nauczą się, jeśli nauka odbywać się będzie indywidualnie.

Starajmy się dopasować do preferencji dzieci. W miarę możliwości róbmy częste powtórki, dzięki którym dziecko płynnie będzie posługiwać się językiem obcym.