19 czerwca 2024

Pielęgnacja włosów przesuszonych

metoda omo cellactor

Jeśli Twoje włosy są przesuszone, powinnaś poddać je intensywnym zabiegom pielęgnacyjnym. Bowiem włosy przesuszone nie tylko wyglądają nieestetycznie, ale są również pozbawione zdrowia i witalności.

Włosy przesuszone wymagają szczególnej pielęgnacji, do której powinnaś wybierać kosmetyki dedykowane dla tego typu problemu. Powinnaś zwracać uwagę zarówno na szampon, jak i odżywkę, których zadaniem powinno być głębokie nawilżenie włosów.

Dodatkowo dla tego typu problemu, szczególnie polecane są również maski odżywcze stosowane na ciepło. Dla optymalnych efektów, staraj się nakładać je na włosy przynajmniej raz w tygodniu.

Aby jeszcze intensywniej nawilżyć włosy, regularnie nakładaj na nie olejki odżywcze, na przykład arganowy. Ciekawym rozwiązaniem będzie także kilka kropli jedwabiu, który głęboko odżywi włosy.

Aby efekty nawilżania włosów przesuszonych utrzymywały się jeszcze dłużej, zrezygnuj z suszenia włosów suszarką. Unikaj prostownicy i lokówki, jak również zbyt częstej koloryzacji, a będziesz cieszyć się nawilżonymi, zdrowymi włosami przez długie lata.