28 maja 2024

Pielęgnacja włosów ciemnych

www.spoza.edu.pl szampony do włosów adipologie

Aby podkreślić piękno włosów ciemnych, zarówno naturalnych, jak i farbowanych, powinnaś do tego celu używać odpowiednich kosmetyków. Przede wszystkim postaw na szampony i odżywki chroniące kolor.

Będą one szczególnie pożądane latem, kiedy Twoje włosy są narażone na bezpośrednie działanie promieni słonecznych, które wypławiają i rozjaśniają włosy. Kupuj wobec tego kosmetyki dedykowane włosom ciemnym.

Ochronią one Twoje włosy przed rozjaśnienie, a dodatkowo podkreślą kolor i blask włosów. Oprócz szamponów i odżywek, równie ważne są także maseczki odżywcze.

Pamiętaj, że na włosach ciemnych zdecydowanie bardziej widoczne jest ich zniszczenie. Dlatego pod żadnym pozorem nie możesz dopuścić do tego, by Twoje włosy były przesuszone, lub by rozdwajały się ich końcówki.

Ciemne włosy, aby były piękne, muszą przede wszystkim być zdrowe. Na ciemnych włosach również dużo bardziej dostrzegalny jest łupież, dlatego nie dopuść do jego powstania i zapobiegawczo, raz w miesiącu używaj szamponu przeciwłupieżowego.

Ciemne włosy są piękne wyłącznie wtedy, gdy są zdrowe, więc intensywnie je pielęgnuj i o nie dbaj.