Niebezpieczna jazda, która sprawia przyjemność

Niebezpieczna jazda, która sprawia przyjemność

11 maja 2019 Wyłącz przez Damian

Wielu z nas ma duszę ryzykanta. Lubimy podejmować aktywności, które stoją na granicy prawa. Lubimy adrenalinę i wyzwania, lubimy, jak jest ekstremalnie i brawurowo.

To sprawia, że nie jest nam nudno, że serce bije nam szybciej, że w naszym życiu jest więcej emocji. Często odnosi się to do jazdy samochodem. Na szczęście jednak większość z nas wie, że nie powinno się szarżować na ulicach, bo to jest niebezpieczne dla nas i dla innych.

Jak więc pogodzić tę chęć do ryzyka z poczuciem odpowiedzialności? Warto może wybrać się na tor gokartowy, albo na quady? Tam ciut bardziej brawurowa, ocierająca się o niebezpieczeństwo jazda jest dozwolona. Tam można jechać większą prędkością, brać bardziej zdecydowane zakręty, zajeżdżać innym drogę. Na torze gokartowym możemy naprawdę zaszaleć.

Kręcić się w kółko i uderzać o bandę. Niebezpieczeństwo nie jest tam groźne i taka jazda to raczej dobra zabawa. Gdybyśmy robili coś takiego na jezdni mogłoby się to źle skończyć, na torze gokartowym jest zupełnie inaczej.

Jeszcze innym rodzajem rozrywki są quady. Kiedy wpadniemy w koleinę lub zagrzebiemy się w błocie naszym samochodem zazwyczaj jesteśmy tym załamani. Zaś na quadach jest to element jazdy i także dobra zabawa.

Nikt tam nie przejmuje się, że jeździ po piachu, wertepach, czy wzniesieniach. To urok quadowych rajdów. Element rozrywki i adrenaliny.

Coś, co sprawia, że jeszcze ciekawiej nam się jeździ i jeszcze więcej swoich umiejętności musimy uaktywnić.