25 czerwca 2022

Najlepsze drewniane zabawki dla maluchów

https://srem.leaderschool.pl/2018/12/09/zimowe-polkolonie-z-jezykiem-angielskim/

Tradycyjne drewniane zabawki dla dzieci cieszą się coraz większą popularnością. Są estetycznie wykonane, wyprodukowane z bezpiecznych i ekologicznych materiałów, odporne na uszkodzenia i znacznie trwalsze niż te plastikowe. Będą doskonałym dodatkiem do dziecięcego pokoju, a także świetnym pomysłem na prezent dla malucha. Drewniane akcesoria rozwijają wyobraźnię, kreatywność, motorykę i pozwalają poznawać świat. Są idealne zarówno dla dziewczynek, jak i chłopców. Są trwałe, dlatego wytrzymają różne upadki i uderzenia, a w razie potrzeby można je po prostu zeszlifować i pomalować odpowiednią farbą. Gdy maluch z nich wyrośnie, będziemy mogli przekazać piękne drewniane akcesoria innemu dziecku. Na jakie zabawki z drewna warto zwrócić uwagę?

Drewniany chodzik z klockami

Zabawki wykonane z drewna nie tylko zachwycają swoim wyglądem, ale również mogą rozwijać dziecięcą motorykę. Drewniany wózeczek będzie źródłem zabawy, ale pomoże również w nauce chodzenia, a także w utrzymywaniu równowagi przez maluszka. Do wózka dołączony jest zestaw drewnianych klocków z cyferkami, literkami i obrazkami – dziecko rozwija swoją zręczność, ale i spostrzegawczość. Taki wózek nazywany jest też chodzikiem do pchania. Jest bardzo ładny i bezpieczny. Kółka wyposażone są w gumowe oponki, które zapobiegają ślizganiu się na panelach lub parkiecie. Wózek nie ma żadnych ostrych elementów, wszystkie krawędzie są zaokrąglone i dokładnie oszlifowane.

Wózek z drewna dla lalek

Drewniany wózek dla lalek spełni podobną funkcję jak wyżej wspomniany chodzik – posłuży zabawie, ale i nauce. Jest starannie wykonany, powstał z oszlifowanego drewna, pięknie pomalowanego na pastelowe kolory. Rączkę wózka umieszczono na optymalnej wysokości, dostosowanej do wzrostu małego dziecka. Wózek wspomoże naukę chodzenia, ale i pomoże w utrzymaniu równowagi.

Drewniana kolejka z pociągiem

To kolejna piękna zabawka wykonana z drewna. Idealna zarówno dla chłopca, jak i dla dziewczynki. Z pewnością spodoba się nawet rodzicom! Cały zestaw złożony jest z blisko 70 elementów, a w jego skład wchodzą między innymi tory, znaki drogowe, lokomotywa, wagoniki, budynki, drzewa, ludziki i inne. Całość można ułożyć w przeróżnej kombinacji. Doskonała zabawa dla dzieci i dorosłych.

Walizka z narzędziami drewnianymi

Drewniana walizeczka z drewnianymi akcesoriami to świetny prezent dla każdego chłopca. Dziecko może pobawić się w małego majsterkowicza i naśladować pracę taty czy dziadka. Wszystkie drewniane narzędzia są oszlifowane i pokryte bezpieczną farbą. W walizeczce znajduje się drewniany młotek, śrubokręt, klucze, piłka, deseczki i wiele innych elementów..