29 marca 2023
darmowy słownik http://www.mtlumaczenia.pl/chinski

Wielu uczniów szkół średnich decyduje się na kursy językowe, gdy wielkimi krokami zbliża się matura. To właściwa taktyka, a im szybciej zabierzemy się za naukę tym lepiej dla naszego komfortu psychicznego, jak i samych wyników z egzaminu dojrzałości. Nie oznacza to jednak, że po wypełnieniu arkusza maturalnego można zapomnieć obcojęzyczne słówka, konstrukcje i zwroty.

Wręcz przeciwnie, mogą się one bardzo przydać podczas studenckiego życia. Z tego samego powodu warto zapisać się na kursy również po maturze. Znajomość języków obcych na wysokim poziomie, zwłaszcza języka angielskiego, to cenna umiejętność na wielu kierunkach.

Dobrym przykładem informatyka, zarządzanie i oczywiście filologia angielska. W przypadku zagadnień informatycznych, zrozumienie słówek jest często pomocne w zapamiętywaniu materiału i przydaje się podczas obsługi kolejnych sprzętów lub oprogramowania. Zarządzanie również pełne jest zwrotów anglojęzycznych.

Warto również pamiętać, że język obcy to standardowy element większości programów studiów. Jego znajomość może więc pomóc w uzyskaniu dobrej oceny na dyplomie. Poza tym, jeśli nie musimy się długo uczyć przed kolejnymi egzaminami i kolokwiami z lektoratu, zaoszczędzamy czas, który możemy wykorzystać na naukę na przedmioty kierunkowe lub po prostu na odpoczynek.

Warto też pamiętać, że studia to integracja z obcokrajowcami. Programy wymiany studentów sprawiają, że akademiki pełne są Hiszpanów, Niemców, Koreańczyków czy Turków. Natomiast polscy studenci chętnie wyjeżdżają za granicę na podobnej zasadzie.

Język obcy jest wówczas niezbędny, by kolejne spotkania były udane.