25 czerwca 2022

Jaką hulajnogę wybrać dla dziecka? – Zobacz 8 naszych propozycji

Wybór sprzętu sportowego dla dziecka, to trudna sprawa. Musimy pamiętać tutaj o kilku kwestiach. Przede wszystkim taki sprzęt musi być dopasowany do dziecka. Nie powinien być dla niego za mały, ani za duży. Dodatkowo powinien być dopasowany do umiejętności dziecka, jak również nie możemy zapominać o zapewnieniu mu bezpieczeństwa. Dlatego też, jeśli planujemy zakup hulajnogi dla naszej pociechy, na spokojnie powinniśmy się zastanowić nad tym, jaka ona powinna być.

Co dla najmłodszych?

Jeżeli mamy małe dziecko, które dopiero ma zacząć swoją przygodę z hulajnogą, to powinniśmy zastanowić się nad taką trójkołową. Możemy tutaj wybrać model, w którym z przodu będziemy mieli dwa koła a z tyłu jedno. Możemy także wybrać model, w którym z przodu będziemy mieli jedno koło, a z tyłu dwa. Co więcej, proponowany może nam być również model 3 w 1, gdzie hulajnoga najpierw jest jeździkiem i daje dziecku możliwość siedzenia, później zamienia się w hulajnogę trójkołową, aby ostatecznie, jak dziecko już opanuje jazdę na niej, zamienić się w dwukołową. Dla trochę większych dzieci możemy od razu wybrać hulajnogi dwukołowe. Tutaj jednak warto się zastanowić, czy chcemy takie, które kółka mają stosunkowo małe, czy jednak od razu wolimy model z większymi kółkami.

Przy tym drugim dziecko będzie musiało się mniej odpychać, a co więcej sama hulajnoga wytrzyma większe obciążenie, więc na dłużej starczy naszemu dziecku.

Coś dla starszych?

Jeżeli mamy kupić hulajnogę dla dziecka, które wchodzi już w wiek młodzieżowy, to warto się zastanowić czy nie wybrać hulajnogi wyczynowej. To jednak powinniśmy uzgodnić z samym zainteresowanym, aby dowiedzieć się, czy będzie on chciał robić na niej różnego rodzaju akrobacje, czy po prostu chce zwykłej hulajnogi dwukołowej, na której będzie mógł dojeżdżać do szkoły. Propozycją może być również hulajnoga elektryczna, która rozwija większe prędkości, a jednocześnie nie wymaga praktycznie nakładów żadnej siły ze strony dziecka. Z pewnością przyda się, jeśli będzie ono miało do pokonanie większe odległości. W proponowanych modelach znajdziemy również hulajnogę na pompowanych kołach.

Są one wygodniejsze, lepiej amortyzują podczas jazdy, a jednocześnie są bardzo wytrzymałe, więc je również należy wziąć pod uwagę. Jak widzimy, mamy wiele różnych propozycji, jeśli chodzi o hulajnogi. Możemy je spokojnie dobrać do wieku i umiejętności naszego dziecka. Jednak musimy tutaj pamiętać również o bezpieczeństwie. To oznacza, że poza samą hulajnogą powinniśmy również zainwestować w ochraniacze, kask, dzwonek czy odblaski i to bez względu na to, ile nasze dziecko ma lat i gdzie przede wszystkim będzie się poruszało na takiej hulajnodze. Bezpieczeństwo w tym przypadku powinno być najważniejsze.