27 października 2021

Jak zabezpieczyć dach przed wiatrem i zimnem?

https://www.sita.pl/godziny-w-jezyku-niemieckim/

Dom to miejsce, w którym można bezpiecznie schronić się przed zimnem, deszczem, czy wiatrem. Jednak, jak donoszą bieżące informacje z massmediów, nie koniecznie możemy mieć stuprocentową gwarancję, czy nasz dom przetrwa, aż tak intensywne wichury.

Jeszcze parę lat temu trąby powietrzne, silne wichury, czy gwałtowne ulewy i siarczyste mrozy nas nie dotyczyły. Współcześnie klimat, w którym żyjemy zmienia się diametralnie, dlatego też niezbędne jest zwrócenie uwagi, na to jak chronić się przed tak intensywnymi zjawiskami atmosferycznymi.

Nowe budownictwo obejmuje wiele innowacyjnych rozwiązań, których celem jest wzmocnienie konstrukcji całego budynku z dachem na czele. Niestety wiąże się to z dużym kosztem, jednak oszczędzanie na bezpieczeństwie nie przynosi nic dobrego.

Dlatego też warto stawiać na pokrycia dachowe o cięższej masie, blachodachówka, czy inne lekkie konstrukcje mogą zostać uszkodzone nawet przy niepozornej burzy. Zatem konieczne jest wykorzystanie pokryć dachowych, takich jak ceramiczne bądź cementowe dachówki, które same w sobie mają już znaczną masę.

A niezbędna w tym wypadku solidniejsza konstrukcja jeszcze bardziej zwiększa wytrzymałość dachu na wiatr. Warto zwrócić uwagę na system ich montowania, gdzie wszelkie klamry, gąsiory, a także gwoździe i wkręty muszą stanowić jeden kompatybilny system najwyższej jakości.

W razie konieczności można dodatkowo wzmocnić krokwie, poprzez zastosowanie innowacyjnych systemów w postaci łączników z blachy.