Jak nie postępować z włosami?

Jak nie postępować z włosami?

28 lipca 2018 Wyłącz przez Damian

Bardzo często niewłaściwa pielęgnacja włosów przyczynia się do tego, że stają się matowe i pozbawione blasku. Niektóre, z pozoru nieszkodliwe, nawyki sprawiają, że włosy wyglądają niezdrowo. Jakich czynności trzeba zatem unikać, aby cieszyć się pięknymi włosami? W przypadku włosów przetłuszczających się codzienne mycie jest niemalże koniecznością. W takim przypadku należy zwrócić uwagę na rodzaj szamponu.

Najlepiej wybierać łagodne szampony, które nie będą działać drażniąco na skórę głowy i włosy. Niektóre kobiety rozczesują włosy zaraz po umyciu. Bardzo często włosy są wówczas splątane. Warto pamiętać, że mokre włosy są bardziej podatne na wszelkiego typu uszkodzenia.

Jeśli musimy rozczesać mokre włosy zróbmy to ostrożnie i delikatnie. Zamiast tradycyjnej szczotki użyjmy lepiej grzebienia z szeroko rozstawionymi ząbkami. Włosy powinny być suszone w temperaturze pokojowej, dlatego starajmy się unikać częstego korzystania z suszarki. Jeżeli jest to konieczne, trzymajmy suszarkę w dużej odległości od włosów.