3 października 2022

Dlaczego warto zakupić otulacz dla noworodka ? Poznaj 3 powody

www.ecoren-ziemialubinska.pl

Na rynku mamy wiele propozycji akcesoriów dla dzieci i ich rodziców. Czasami w tak licznej ofercie trudno jest nam się poruszać i zaczynamy się gubić, rozmyślając czy coś nam jest potrzebne, czy coś się może przydać, czy jednak będzie to tylko wyrzucenie w błoto pieniędzy. Dlatego też, zanim podejmiemy jakiekolwiek decyzje związane z zakupem różnych akcesoriów dla dzieci, powinniśmy sprawdzić, co na ich temat sądzą inni rodzice oraz specjaliści. Warto je kupić, nie warto, a jeśli je kupimy to co ostatecznie dzięki nim zyskamy? Chociażby taki otulacz dla noworodka, czy faktycznie jest potrzebny?

Co przemawia na jego korzyść?

Jeżeli zastanawiamy się nad tym, czy powinniśmy kupić otulacz dla noworodka, to odpowiedź brzmi tak. Z jednej strony taki otulacz jest cieńszy i mniejszy niż tradycyjne kocyki. To oznacza, że łatwiej będzie nam go owinąć wokół dziecka, tak aby stworzyć z niego taki kokon.

Poza tym, dzięki temu, że jest cieńszy, dziecku nie będzie gorąco. Mimo szczelnego zawinięcia jego skóra cały czas będzie mogła oddychać. No i nie będziemy musieli się obawiać, że taki otulacz będzie się co chwilę rozwijał, co z pewnością stałoby się w przypadku grubszego koca, jeśli chcielibyśmy nim w ten sposób owinąć dziecko. Drugi argument, który zdecydowanie przemawia za zakupem otulacza dla noworodka jest ten, że dziecko, które będzie nim owinięte będzie miało nie tylko bezpiecznie, ale także będzie miało zapewnione warunki zbliżone do tych, które miało w brzuchu mamy. Tam także było takie skulone, zwinięte, miało niewiele miejsca. To oznacza, że inwestując w taki otulacz dajemy dziecku większe poczucie bezpieczeństwa i sprawiamy, że wejście w nasz świat jest delikatniejsze i przyjemniejsze.

Jakość wykonania

Wbrew pozorom noworodki podczas snu także się ruszają. Oczywiście nie tak jak starsze dzieci czy dorośli, jednak wykonują niewielkie ruchy. Jeśli dziecko będzie przykryte kocykiem czy cienką kołderką, może się okazać, że w pewnym momencie się odkryje i będzie mu zimno. Mając taki otulacz możemy je tak zawinąć, aby miało wygodnie i ciepło, jednocześnie żeby nie krępować jego ruchów, ale też będziemy mieli pewność, że samo się z takiego kokonu nie rozwinie. Inwestując w taki otulacz możemy dziecku zapewnić spokojniejszy i przyjemniejszy sen. Jeśli chcemy złagodzić stres, jaki dziecko będzie odczuwało od razu po pojawieniu się na tym świecie, to z pewnością powinniśmy zainwestować w specjalny otulacz.

Pozwoli nam on na dokładne owinięcie dziecka i zapewnienie mu warunków zbliżonych do tych, które miało w brzuchu mamy.