2 grudnia 2021

Dachy dwuspadowe

solidne ławy fundamentowe

Oczywiście bez dachu nie byłoby domu, dlatego na etapie projektu konieczne jest jego dopasowanie i odpowiedni wybór. Idealnym jego modelem jest ten o spadzistej formie.

Zaletą dachów spadzistych jest brak możliwości zatrzymywania wody, a także zalegania śniegu. Ich ukształtowanie zależy jednak od wizji projektanta, bowiem można go dowolnie formować.

Bryły dachu mogą wzajemnie się przenikać, na skutek konstrukcji wielopołaciowej, stopień i ilość pochyleń można dowolnie modyfikować, wdrażając dodatkowe rozwiązania w postaci ciekawie osadzonych okien. Niemniej jednak dla domów jednorodzinnych, parterowych, czy kondygnacyjnych zaleca się stosowanie dachów dwuspadowych.

Dwupołaciowe konstrukcje posiadają wiele zalet, które sprawiają, że stanowią współcześnie bardzo popularną wersję pokrycia dachu. Wynika to przede wszystkim z dość niskich kosztów budowy, a także prostej formy konstrukcyjnej, która umożliwia szybki montaż.

Nie ma tutaj żadnych skomplikowanych rozwiązań, trudnych łączeń, załamań, przejść, czy prześwitów. Dlatego też dachy dwuspadowe wykonuje się z obniżonym do minimum ryzykiem popełnienia błędu montażowego.

Co przekłada się na mniejsze prawdopodobieństwo powstania tak zwanych słabych punktów dachu. Poza tym warto zwrócić uwagę, że tego typu dachy dopasowują się do każdej bryły budynku, a także i otoczenia.

Dodatkowo zastosowanie tej konstrukcji pozwala na wykorzystanie wolnych przestrzeni, na całkiem sporych rozmiarów pokoje na poddaszu. Tym bardziej, że spadek może być regulowany pod różnym katem, a także wysokością od podłoża.