19 czerwca 2024

Czy opłaca się zainwestować w dwa laktatory jednocześnie?

www.sp225.waw.pl

Są kobiety, które zastanawiają się, czy w ogóle warto inwestować w laktator, czy będą z niego korzystały. Zwłaszcza jeśli nie planują zostawiać dziecka pod opieką innych osób, a więc teoretycznie zawsze będą na miejscu, aby mogły przystawiać dziecko zawsze, gdy będzie tego potrzebowało. Z drugiej strony są jednak kobiety, które zastanawiają się, czy nie powinny zainwestować w dwa laktatory. Może się to wydawać niepotrzebnym wydawaniem pieniędzy, jednak w niektórych sytuacjach takie rozwiązanie może się okazać bardzo dobre. Dlatego każda przyszła mama na spokojnie powinna się zastanowić, jak planuje swoje życie po porodzie i czy faktycznie dwa laktatory nie będą najlepszym rozwiązaniem.

Kiedy mogą się przydać?

Jeżeli planujemy większość czasu po porodzie spędzać w domu, to może się okazać, że jeden laktator w zupełności wystarczy. Z drugiej jednak strony musimy mieć świadomość, że takie akcesoria mogą ulegać zniszczeniu. Jeśli będziemy miały w naszym domu drugi laktator, będziemy mogły z niego od razu skorzystać, bez konieczności udawania się do domu. Ale dwa laktatory jednocześnie przydadzą nam się również wówczas, gdy planujemy przebywać dużo poza domem. Jeśli wiemy, że niektóre dni będziemy spędzać z dzieckiem we własnym domu, ale równie często będziemy z nim u dziadków, to wówczas także może się okazać, że posiadanie dwóch laktatorów będzie dobrym rozwiązaniem.

Dlaczego właśnie tak?

Nigdy o nim nie zapomnimy

W przypadku gdy często będziemy przebywać poza domem, dwa laktatory będą przydatne, ponieważ będziemy mieli wówczas pewność, że zawsze będziemy mogły odciągnąć mleko. Wówczas wystarczy, że jeden na stałe będzie w naszym domu, a drugi cały czas będziemy miały przy sobie, w torbie z pozostałymi akcesoriami dla dziecka. Wówczas będziemy mogły z takiego laktatora skorzystać zawsze wówczas, gdy zajdzie taka potrzeba. Jednocześnie nie będziemy musiały co chwilę przekładać laktatora z torby do szafki i odwrotnie, a więc unikniemy sytuacji, gdy okaże się, że go zapomniałyśmy, albo co gorsza zgubiłyśmy. Z pewnością, im więcej czasu planujemy spędzać poza domem, tym większy sens będzie miało posiadanie dwóch laktatorów jednocześnie.

Wówczas jeden cały czas będziemy mogły mieć w domu, a drugi nieustannie przy sobie. Z pewnością takie rozwiązanie będzie wygodne i będzie istniała mniejsza szansa na to, że zapomnimy laktatora i nie będziemy mogły z niego skorzystać, gdy akurat najbardziej będziemy go potrzebowały.