19 czerwca 2024

Co robić, aby mieć zdrowe serce

www.gugikkonferencja2015.pl

Okazuje się, że zdrowe serce to nie tylko stałe wizyty u lekarza, dbanie o dietę i rzucenie nałogów. Nie mniej ważne są inne aspekty życia codziennego, o których z reguły się zapomina. Dzieje się tak z wielu względów, a jednym z nich jest okropny pośpiech i brak czasu dla siebie i swojego organizmu. Nie warto jednak zapominać o swoim zdrowiu, a zwłaszcza o sercu – bez którego w istocie nie można funkcjonować. Zdrowe serce to klucz do dobrego samopoczucia, długiego życia bez stresu. Można o nie dbać wykonując bardzo proste czynności, które nie wymagają znacznych pokładów czasowych:

  • Ryby to bardzo ważny składnik diety, o którym niestety większość zapomina. Są one problematyczne, zwłaszcza jeśli istnieje konieczność przygotowywania ich w domu. Nie mniej jednak nie warto rezygnować z tego dobra natury.

    Ryby bowiem zawierają kwasy omega-3, które w znaczny sposób zmniejszają ryzyko chorób układów krążenia i serca;

  • Śmiech to zdrowie, a w aspekcie zdrowego serca ma bardzo duże znacznie. Bowiem ciągły stres i pogoń może prowadzić do uszkodzenia narządów, odpowiedzialnych za swobodny przepływ krwi. Wydaje się to dość dziwne, ale depresja i inne choroby to początek chorób serca;
  • Mówi się, że alkohol jest zły i tragicznie wpływa na organizm. W pewnym sensie jest to prawda, choć całkowite zrezygnowanie z niego też nie jest najkorzystniejsze. Okazuje się, że czerwone wino w małych ilościach bardzo dobrze wpływa na układ krążenia. Warto więc sięgnąć od czasu do czasu po lampkę ulubionego wina;
  • Praca w biurze zmusza nas do kilkugodzinnego siedzenia w jednym miejscu, często przy biurku. Ergonomia pracy to temat znany niemal wszystkim, jednak kto korzysta z takich rad? Jeśli ma to wpływ na serce, a ma znaczny – warto wstać od miejsca pracy chociaż kilka razy na 8h. Dzięki temu organizm i układ krążenia będzie pracował w równym tempie.

.