4 grudnia 2022

Co powinno znaleźć się w wyprawce dla zerówkowicza?

www.jednosc-boronow.pl www.rostowski.info Karuzela na plac zabaw

Dorastające dzieci sprawiają, że rodzice stają się bardziej tkliwi i wrażliwi, ponieważ są z nich dumni i chcą, by mieli jak najlepsze życie. Ma to miejsce nie tylko w przechodzeniu z liceum na studia, ale też z gimnazjum do liceum, czy też z podstawówki do gimnazjum. Podobne uczucia mogą jednak towarzyszyć także w momencie gdy dziecko wybiera się do klasy zerowej przedszkola. Związana jest ona bowiem z nieco innymi wymaganiami niż przedszkole, a także stanowi warunek konieczny przed pójściem do szkoły podstawowej. Zerówka to pierwszy szczebel prawdziwej edukacji dla każdego dziecka. Po kilku latach w przedszkolu, które nie musi realizować podstawy programowej, przychodzi bowiem czas, kiedy faktycznie maluchy muszą rozpocząć naukę. Jest to zatem niezwykła chwila nie tylko dla nich, ale też dla rodziców, który zdają sobie sprawę, że ich dzieci zaczynają faktycznie prawdziwą edukację. W związku z tym niezbędne jest wyposażenie ucznia w potrzebne mu przybory, dzięki którym nauka w zerówce upłynie mu przyjemnie i komfortowo. Warto przyjrzeć się zatem tym akcesoriom, które są dla świeżo upieczonych zerówkowiczów niezbędne, a z pewnością należą do nich: 1. Tornister – klasa zerowa różni się od przedszkola przede wszystkim tym, że zakłada konkretną podstawę programową, którą należy realizować.

W związku z tym dzieciom z pewnością przyda się do zerówki wygodny plecak lub tornister. Będzie w nim bowiem mogło umieścić nie tylko podręczniki i zeszyty, ale też śniadaniówkę, czy buty na przebranie. Ważne, by decydować się na taki plecak, który będzie idealnie dopasowywał się do pleców dziecka. W ten sposób nie będzie ono pogłębiać u siebie żadnych wad postawy, do czego bardzo często dochodzi właśnie przez nieprawidłowe dopasowanie plecaka. 2. Zeszyty – bez wątpienia zeszyty to kolejny punkt na liście wyprawki do zerówki. Przydadzą się one nie tylko podczas nauki szlaczków, ale przede wszystkim liter. Zazwyczaj dla dzieci w wieku przedszkolnym zaleca się zeszyty w trzy linie, ponieważ dają możliwość jak najbardziej wygodnego pisania niewprawnej ręki. 3. Książki – to punkt obowiązkowi wyprawki, ponieważ każda zerówka musi zrealizować określoną podstawę programową.

Mogą to być podręczniki oraz ćwiczenia, które wypełnia się nie tylko w zerówce, ale również w domu. 4. Piórnik – to jeden z ważniejszych przyborów w szczególności dla dziecka. To właśnie on bardzo często manifestuje jego zainteresowania, ponieważ jest związany z ulubioną bajką czy bohaterem. Poza tym, piórnik powinien mieścić w sobie wszystkie potrzebne przybory do pisania, aby w każdej chwili móc po nie sięgnąć. 5. Przybory do pisania i rysowania – różnego rodzaju długopisy, ołówki, lecz również flamastry, pisaki i farby. Wszystkie są niezbędne do nauki, ale też rysowania lub zabawy. W związku z tym należy wyposażyć dziecko w zestaw kredek, farb i pędzelków. Poza tym przydadzą się na pewno kubek na wodę, gumka do mazania oraz chociażby temperówka i linijka.