25 czerwca 2022

Ciekawe akcesoria do kąpieli niemowlaka

www.powiatzachodni.pl

Warto zaopatrzyć się w ciekawe akcesoria do kąpieli dziecka, by czynność ta była przyjemna dla maluszka i komfortowa dla rodziców. Odpowiednie artykuły zapewnią maluchowi bezpieczeństwo i wygodę podczas mycia. Materac do wanienki, krzesełko do kąpieli czy termometr do wody to tylko niektóre akcesoria kąpielowe, na które warto zwrócić uwagę. Co jeszcze powinno nas zainteresować?

Mata, materacyk czy leżaczek?

By kąpiel w tradycyjnej plastikowej wanience była dla maluszka jak najbardziej komfortowa, warto zakupić specjalną matę antypoślizgową z przyssawkami, która zapewni dziecku stabilność. Alternatywą dla takiej maty jest piankowy materacyk kąpielowy, który układamy na dnie wanny. Jest miękki i wygodny, ale dość trudno utrzymać go w czystości.

Innym rozwiązaniem jest także plastikowy leżaczek o wyprofilowanym kształcie. Ustawiony w wanience sprawia, że możemy ułożyć dziecko w pozycji półleżącej, z podpartą główką i ramionami.

Krzesełko kąpielowe

Krzesełko do kąpieli sprawdzi się w przypadku dzieci, które zaczynamy myć już w dużej wannie. Taki produkt jest bowiem przeznaczony dla maluchów, które potrafią już same siedzieć. Krzesełko ma dość wysokie oparcie, posiada podłokietniki, poręcz zabezpieczającą oraz przyssawki mocujące konstrukcję do wanny. Jego zadaniem jest zapewnienie wygodny, ale i bezpieczeństwa w czasie kąpieli.

Termometr do wody

Obawiasz się, że wlana do wanny woda będzie dla maluszka albo za gorąca, albo zbyt zimna? Wystarczy zaopatrzyć się w termometr do sprawdzania temperatury wody, by pozbyć się tych obaw! Specjaliście twierdzą, że temperatura wody do kąpieli dla noworodka powinna wynosić około 37 stopni Celsjusza. Termometr pomoże nie tylko sprawdzić, ale również dolać odpowiednią ilość wody zimnej lub ciepłej. Najbardziej precyzyjne są termometry elektroniczne, które wydają sygnał dźwiękowy w przypadku zbyt gorącej wody.

Rondo kąpielowe

Mycie główki dziecka to chyba najtrudniejsza część kąpieli. Dostanie się piany do oczu może skutkować morzem wylanych łez. By temu zapobiec, warto zaopatrzyć się w specjalne rondo kąpielowe, czyli takie elastyczne koło z otworem.

Założone na głowę dziecka utrzymuje szampon i wodę z dala od twarzy malca. Możemy spokojnie umyć dziecku główkę, bez obaw o wywołanie płaczu.