2 grudnia 2021

Budowa domu użytkowego – krok po kroku

posadzki poliuretanowe warszawa

Proces budowy to często ciężka droga, przez którą trzeba przebrnąć. Nie mając w ogóle pojęcia o tych wszystkich ważnych kwestiach z pewnością będzie trudniej. Dlatego też niezbędne jest przeanalizowanie wszystkich istotnych elementów składających się na budowę domu.

Nie ulega wątpliwości, że prowadzenie budowy to nie bułka z masłem, tylko wieloetapowy proces, który musi zostać z góry dokładnie zaplanowany. Zatem od czego zacząć? Pierwszym etapem jest uzyskanie pozwolenia na budowę. Czyli mało lubiana papierkowa robota, a do tego jeszcze niezbędne jest uzyskanie warunków przyłączenia.

Nie zapominając jeszcze o kwestii projektu domu, który trzeba dokładnie sprawdzić i przemyśleć. Załatwienie tych formalności umożliwia rozpoczęcie budowy i stworzenie stanu zerowego. Kolejną kwestią jest oczywiście stawianie murów, a zatem stan surowy otwarty.

Gdzie przychodzi moment na wymurowanie ścian, komina, wykonanie stropów, schodów oraz pokrycie dachu. Czwartym etapem budowy domu jest poprowadzenie wszelkich niezbędnych instalacji, a także wylanie podłóg i położenie tynków. Pozostaje nam już tylko montaż okien, drzwi oraz rozpoczęcie prac wykończających.

To najprzyjemniejszy moment budowy, bowiem wnętrza nabierają bardziej użytkowego charakteru. Ostatnim etapem budowy domu jest zakończenie prac. Nie chodzi tutaj o zejście pracowników z budowy, ale o poinformowania inspektora o jej zakończeniu.

Bowiem tylko po uzyskanie jego pozytywnej opinii pozwala na rozpoczęcie przeprowadzki.