27 października 2021

Budowa domu piętrowego od podstaw

www.kongres-samorzadowy.pl

Marzenie o własnych czterech ścianach nie jest współcześnie trudne do zrealizowania. Jednak trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że nie jest to łatwe przedsięwzięcie. Bowiem wymaga nie tylko przeznaczania sporej sumy, ale także poświęcenia czasu oraz uwagi. Dopilnowanie wszelkich szczegółów, dopracowanie istotnych kwestii związanych ze wszystkimi etapami budowy są niezwykle ważne.

Budowa domu piętrowego od podstaw opiera się na kilku kluczowych elementach, na które składa się załatwienie wszelkich formalności związanych z pozwoleniami na budowę, z wyborem oraz akceptacją projektu, aż wreszcie z całym procesem budowy i wykończenia budynku. Zakładając, że mamy wszelkie niezbędne zgody oraz projekt domu, można przystąpić do najważniejszego etapu, czyli budowy. Oczywiście nie obędzie się bez zatrudnienia dobrej ekipy wraz z kierownikiem budowy, który przejmie wszelkie obowiązki koordynowania prac. Ważne jest, aby wraz z nim już na samym początku przygotować harmonogram budowy, na podstawie którego uzyskamy obraz całego przebiegu budowy.

Oczywiście realizacja projektu będzie zawsze różniła się w zależności od zaawansowania prac, użytych materiałów oraz innych kluczowych rozwiązań. Jednak należy przyjąć ogólny podział na ważne etapy budowy od podstaw. Mianowicie po wyrównaniu i przygotowaniu terenu można przystąpić do budowy stanu zerowego, a następnie stanu surowego otwartego. Po prawidłowo ukończonych etapach przychodzi czas na założenie instalacji, tynkowanie, prace montażowe i wreszcie wykończeniowe.