24 lipca 2024

Akcesoria do kąpieli dla maluszka – co wybrać?

https://swede.pl kocyk do wózka https://kubuku.pl/

Z kąpielą u dzieci bywa naprawdę różnie. Jedne wprost kochają pluskanie się w wodzie, a drugie już na widok samej wanienki zanoszą się płaczem. Warto już od pierwszych chwil pokazywać maluszkowi, że kąpiel czymś, czym należy się bać, a wręcz przeciwnie – to sama przyjemność i dobra zabawa! By tak się jednak stało potrzebne są odpowiednie akcesoria, które zapewnią maluchowi bezpieczeństwo i komfort podczas kąpieli, a rodzicom ułatwią kąpanie dziecka.

Wanienka to podstawa

Wanienka dla niemowlaka to oczywiście niekwestionowana podstawa.

Obecnie na rynku dostępnych jest tak wiele modeli wanienek, że czasem aż trudno się zdecydować na jedną z nich. Znajdziemy artykuły małe i duże, wykonane z plastiku, a nawet nadmuchiwane! Najbardziej popularne są wanienki plastikowe zapewniające właściwą stabilność podczas kąpieli. Z kolei te nadmuchiwane będą dobrym rozwiązaniem na wyjazdach lub w przypadku ograniczonego miejsca w domu. Są miękkie, ale mniej stabilne niż te plastikowe.

Sprawdzą się jako tymczasowe rozwiązanie. Najczęściej te tradycyjne wanienki znajdziemy w dwóch rozmiarach – 80 cm długości lub 100 cm długości. Warto zdecydować się na większą wanienkę, by posłużyła na dłużej.

Stojak lub komoda kąpielowa

Klasyczna wanienka plastikowa najczęściej stawiana jest na podłodze lub na niewysokim stoliku.

By ułatwić rodzicom czynność kąpania dziecka, warto zakupić specjalny stojak do wanienki. Taki stojak nie kosztuje wiele, a sprawi, że mycie maluszka będzie o wiele bardziej komfortowe i zdrowsze dla kręgosłupa. Innym rozwiązaniem jest zakup wanienki montowanej na dużej wannie łazienkowej. Doskonałe rozwiązanie do małych łazienek.

Dostępne są także komody kąpielowe umożliwiające kompleksową pielęgnację dziecka. Ustawione w dziecięcym pokoju sprawdzą się do codziennych czynności. Składają się z przewijaka, wanienki oraz półek, na których położyć możemy akcesoria dla dzieci.

Mata lub materac kąpielowy

Klasyczną plastikową wanienkę warto wyposażyć w matę antypoślizgową, która zapewni dziecku bezpieczeństwo podczas kąpieli.

Mata posiada przyssawki, dzięki którym nie przemieszcza się w wanience. Alternatywą dla maty jest też piankowy materac kąpielowy – jest miękki i komfortowy, ale trudno utrzymać go w czystości. Dostępne są także plastikowe leżaczki do wanienek. Leżaczki mają wyprofilowane kształty, przez co możemy ułożyć malucha w pozycji półleżącej.