25 czerwca 2022

Akcesoria do jedzenia dla małych dzieci

www.burnarj.pl Domki dla dzieci na plac zabaw

Choć już roczne dziecko może spożywać niemalże wszystkie posiłki, które zjadają dorośli, to jednak nie ma tak samo rozwiniętych umiejętności motorycznych. Nasz maluch może mieć trudności z samodzielnym zjedzeniem zupy czy zjedzeniem większego kawałka. By pomóc dziecku w tych wszystkich czynnościach i rozwijać jego koordynację ruchową, najlepiej zaopatrzyć się w specjalne akcesoria dziecięce do jedzenia i picia. Odpowiednio dobrane produkty ułatwią spożywanie posiłków, dopasują się również do małych rączek i pomogą je ćwiczyć.

Silikonowe talerzyki i miseczki

Naczynia wykonane z silikonu są lekkie, miękkie i co najważniejsze – nie tłuką się! Silikonowe talerzyki i miseczki są odporne na zarysowania i stłuczenia, a ponadto wyróżniają się ciekawym wyglądem.

Silikon wytrzymuje zarówno bardzo wysokie, jak i niskie temperatury, dlatego tego typu naczynia mogą być zalewane wrzątkiem, używane w mikrofali, myte w zmywarce i wkładane do lodówki. Wyparzone wrzątkiem czy umyte w zmywarce będą czyste i higieniczne. Nawet, gdy maluch zrzuci taki talerzyk ze stołu, nic się z nim nie stanie. Silikon ma również właściwości antypoślizgowe, dlatego wyślizgnięcie się miseczki z rąk czy jej zrzucenie nie będzie już takie łatwe.

Kolorowe sztućce dla dzieci

Nie zapomnijmy również o odpowiednich dla dzieci sztućcach.

Muszą być to sztućce bez ostrych krawędzi, takie, które umożliwią bezpieczne spożywanie posiłków. Idealne sztućce dla dzieci powinny być lekkie i delikatnie wygięte. Warto wybrać też kolorowe wersje, by zachęcić malców do jedzenia. Dla tych najmłodszych sprawdzą się sztućce plastikowe. Z kolei starszym dzieciom można podarować już sztućce stalowe, ale z plastikową lub gumową rękojeścią, często zdobioną bajkowym wzorem.

Sztućce dostępne są w różnych kształtach. Ich uchwyty mogą przybierać kształt samolotu, samochodziku, marchewki, a nawet klocka lego.

Gryzaki do podawania jedzenia

Wychodzące ząbki to problem z bolącymi dziąsłami. By uśmierzyć ten ból, a jednocześnie podać maluszkowi zdrową przekąskę, warto zakupić specjalny gryzak do podawania pokarmu. Taki gryzak składa się z uchwytu oraz silikonowego pojemniczka z dziurkami lub siateczki, do których wkłada się wybrany składnik – miękkie warzywa lub owoce.

Najlepiej, by było lekko schłodzone, by podczas gryzienia przynosiły ukojenie dla zbolałych dziąseł.