19 sierpnia 2022

10 mitów budowlanych

www.azjanews.pl

Wokół budowy domów krąży wiele mitów, które warto by było jeszcze raz rozsądnie przeanalizować. W pierwszej kolejności zwróćmy uwagę na koszty. Ogólne przekonanie, że nie stać mnie na kupno większego mieszkania, to z pewnością nie ma co myśleć o budowie domu. Logiczne, ale w rzeczywistości w cale nie prawdziwe.

Bowiem zaplanowanie budowy domu minimalistycznego w takim metrażu, jak mieszkanie niekoniecznie musi wiązać się z dużym kosztem. Podobnie jak kwestia dużych wydatków na materiały budowlane, owszem najnowsze technologie kosztują, ale są tańsze rozwiązania alternatywne. Co więcej wcale nie oznaczają, że są gorsze. Warto także zwrócić uwagę na czas budowy domu.

Niekoniecznie musi się ona ciągnąć miesiącami. Współczesne technologie pozwalają na postawienie stanu surowego otwartego w jeden, dzień a cały dom w tydzień. I tu mamy kolejny mit związany ze stresem i nerwami na budowie, nic bardziej mylnego dzisiaj wszystko idzie sprawnie i szybko. Poza tym wiele słyszy się, że dom musi być duży, czy faktycznie? Dzisiaj małe jest piękne, ważne, że własne.

Balkon też nie jest potrzebny skoro mamy ogród i taras. Podobnie, jak budowanie domu od A do Z, kto powiedział, że za jakiś czas nie będzie można nic dobudować. Nie mówiąc już o tym, że pierwszy dom nie musi być dla wroga, przecież dobry projekt i plan może wszystko przewidzieć. Na koniec zwróćmy uwagę, czy posiadanie inteligentnych domów i tych wszystkich nowoczesnych systemów faktycznie jest nam potrzebne.

Bowiem nie zawsze to, co modne jest praktyczne.